accomodation-stars Created with Sketch. 004-slumber Created with Sketch. 010-airbnb Created with Sketch. Group 2 Created with Sketch. Group 2 Created with Sketch. 006-lamp Created with Sketch. 005-calendar Created with Sketch. keyboard-right-arrow-button copy 14 Created with Sketch. keyboard-right-arrow-button Created with Sketch. keyboard-right-arrow-button Created with Sketch. keyboard-right-arrow-button Created with Sketch. Combined Shape Created with Sketch. 002-departures Created with Sketch. Group Created with Sketch. 009-heart Created with Sketch. list Created with Sketch. megaphone Created with Sketch. 003-luggage Created with Sketch. Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon help Created with Sketch. Group 3 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. Instagram Created with Sketch. youtube Created with Sketch. Path Copy 2 Created with Sketch.

Best of Peking – Amit Kína fővárosáról tudni szeretnél

kristofeszter /

Régi vágyad, hogy feltérképezd Peking látnivalóit, a kínai kultúra érdekességeit és az UNESCO világörökségi helyszíneket? Fedezd fel a Tiltott Város több mint 7000 szobáját, járd végig a hutongokat, sétálgass az 1 millió embert befogadó Mennyei béke téren, és kóstolgasd bátran a piacok portékáit. Ezután szinte biztos, hogy még többet szeretnél látni a Kínai Népköztársaság fővárosából. Nincs is más teendőd, mint megtervezni a kínai utat, repülőjegyet vásárolni és bakancslistát írni a kihagyhatatlan élményekről. Mutatjuk, milyen az ideális Peking úti terv!

Mivel közlekedj a városban?

Peking – kínai megfelelője Beijing, ejtsd: béjdzsin – a világ egyik legnagyobb metropolisza, ahol több mint 20 millióan élnek. Mielőtt útnak indulsz, fontos utánajárnod annak, hogy mivel tudsz közlekedni a városban, miután leszáll a géped. A Beijing Capital International Airport a világ egyik legnagyobb reptere, ahonnan a belvárosba metróval juthatsz el legkönnyebben.

Tudtad? Az Air China légitársaság közvetlen járatokat indít Budapestről Pekingbe, az átlagos repülési idő pedig csak 9 óra és 30 perc.

Pekingben nagyon jó a metróközlekedés, ezért a kiszemelt látnivalókhoz szintén metróval (esetleg busszal) érdemes érkezni. A tömegközlekedéshez az ún. Beijing Transportation Smart Card szükséges, erre a mágneskártyára pénzt tudsz tölteni, és ezt a „Welcome to Use IC Card” feliratos taxikban is használhatod. A kártyának külön díja van, ezt az összeget a visszaváltáskor kapod majd meg.

Érdekesség: 2024 júliusában Peking elindította a Beijing Passt, amely megkönnyíti a fizetést a tömegközlekedésben, a turisztikai helyszíneken és a bevásárlóközpontokban. Az új kártya Kína több mint 300 városában használható. A Beijing Pass maximum egyenlege 1000 jüan lehet, 15 helyszínen vásárolhatod meg, vagy válthatod vissza Pekingben. A kártyát 490 állomáson lehet feltölteni.

10 hasznos tudnivaló, mielőtt Kínába indulsz

Peking látnivalók

Peking látnivalói

Bár van, aki megkísérli 2-3 nap alatt felfedezni a város és a környék látnivalóit, sokkal több élményt gyűjthetsz, ha ennél hosszabb városnézést tervezel. Nincs értelme végigrohanni egy olyan városon, amely ősi kultúrájával, felhőkarcolóival, változatos programjaival és kulináris sokszínűségével garantáltan magához láncol. A legjobb látogatási idő április-május vagy szeptember-október. És hogy melyek a legizgalmasabb látnivalók? Mutatjuk!

Tiltott Város

A Tiltott Város kihagyhatatlan célpont számodra, ha érdeklődsz a város történelme iránt. A palotakomplexum a világ egyik legnagyobb épségben maradt fa épületegyüttese, amely 24 császár otthona volt. Hogy csak néhány érdekességet említsünk, a császári negyedet egy három és fél kilométer hosszan vezető, 10 méter magas vörös fal és egy 6 méter mély, 52 méter széles árok veszi körül. A Tiltott Város 90 palotából és 980 épületből áll, a templomokban, pavilonokban, könyvtárakban és lakosztályokban 8728 szoba található. Az építése 1406-ban kezdődött, a százezer kőművessel együtt közel egymillió munkás dolgozott az épületeken. Hogyan lenne elég Pekingre 2-3 nap, ha a Tiltott Várost is lehetetlen megnézni 1 nap alatt?

Tipp: A Palotamúzeum napi 40.000 főre korlátozza a látogatók számát, ráadásul nem árusít jegyeket a látogatás napjára, ezért előre szükséges jegyet vásárolni, online. Külföldi látogatókét az online foglalás során meg kell adnod az útlevélszámodat is.

Peking, Tiltott Város
Tiltott Város

Tienanmen tér

A Tienanmen tér, azaz a Mennyei béke tér nem csak arról híres, hogy 500×880 méteres méretével ez a világ legnagyobb tere, hanem arról is, hogy innen nyílik a Mennyei Béke Kapuja, amely a Tiltott Városhoz vezet. Mielőtt belépsz a térre, át kell esned a kötelező biztonsági ellenőrzéseken, amihez szükséged lesz az útleveledre.

A tér, amelyet Mao Ce-tung építtetett a moszkvai Vörös tér mintájára, számos esemény helyszínéül szolgált. Központjában található Mao Ce-tung Mauzóleuma a Kínai Népköztársaság teljhatalmú vezetőjének bebalzsamozott testével. Ez azonban csak feltételezhető, mert egy történet szerint az orvosok elrontották a test balzsamozását, ezért gyorsan készült róla egy viaszmásolat is. Hogy melyik lett végül kiállítva? Sajnos erre senki nem tudja a választ.

A tér körül található még a Népi Hősök Emlékműve, az Országos Népgyűlés Csarnoka és a Nemzeti Múzeum is.

Nyári Palota

A Kunming-tó partján álló Nyári Palota 1998-tól az UNESCO Világörökség része, a 60 méter magas palotát és a kertet 1750-ben kezdte építtetni a Csing-dinasztia császára, Csien-lung az anyacsászárnő 60. születésnapjára. Az épület a császárok és császárnék kedvenc nyári pihenőhelyeként szolgált. A palota területén megismerkedhetsz a régi császári használati tárgyakkal, az első Kínába importált gépkocsival, valamint megtekinthetsz közel 3000 szobrot, pavilonokat, tornyokat és hidakat is. A palota április 1. és október 31. között 8:30 – 17:00-ig, november 1. és március 31. között 9:00 – 16:00-ig tart nyitva.

Paking, Nyári Palota
Nyári Palota

Beihai Park

Az egykori császárnéi kert, a Beihai Park a Tiltott Város északnyugati sarkában található, történelme több mint 1000 évre nyúlik vissza. Leghíresebb épülete a hófehér Bai Ta buddhista templom, de több templom és palota is helyet kapott a kertben. Ha felkeresed a parkot, mindenképpen sétálj el a Kilenc Sárkány Falhoz, amelynek mindkét oldalát színes sárkányok díszítik. A nyilvános kert a helyiek és a turisták körében is nagy népszerűségnek örvend, a tavon nyáron csónakázni, télen pedig korcsolyázni is lehet.

Hutongok

A hutongok a régi Peking lakónegyedei, a keskeny utcák, sikátorok, és lakóépületek a város múltját őrzik. Az itt található épületek nem lehettek magasabbak, mint a Tiltott Város legmagasabb épülete. Ha alaposabban is megismernéd Pekinget, kerekedj fel, sétálgass a labirintusszerű utcákon, térj be egy-egy üzletbe, esetleg kifőzdébe, így bepillantást nyersz az ezernél is több hutong hangulatos világába.

Peking, hutongok
Hutong

Wanfujing utca

Peking legnépszerűbb bevásárlóutcája, a Wanfujing utca a Tienanmen tértől mindössze 10 perces sétára fekszik. A két hatalmas pláza és a számos üzlet mellett innen nyílik az ízek utcája is, ahol belecsöppensz a kínai konyha kínálatának sokszínűségébe. Olyan különlegességek is a villádra kerülhetnek, mint a tengericsillag, a csikóhal, a csótány, a skorpió, vagy éppen a selyemhernyó-báb. Ha mégsem ilyen falatokra vágysz, a sétálóutcában beülhetsz egy-egy nívós étterembe is, hogy a korábban felsoroltaknál egy kicsivel hagyományosabb fogásokat kóstolj.

Nincs Peking pekingi kacsa nélkül

Rengeteg jó fogás közül válogathatsz Pekingben, ilyenek a kínai gombócok, a rizsgolyók, vagy éppen a szamárburger. Ahhoz azonban, hogy igazán teljesnek érezd a pekingi városnézést, nem szabad kihagynod a gasztronómiai élmények sorából a tradicionális pekingi kacsát.

Ahogyan az étel neve is jelzi, ez a fogás valóban Pekingből származik, ráadásul egy izgalmas legenda is kapcsolódik hozzá. A történet szerint a Kínát egyesítő első császárt nagyon szerették volna elkápráztatni a szakácsok, ezért új ételekkel lepték meg. Végül egy kukta készítette el érleléssel, pácolással, gőzöléssel és sütéssel ezt az ételt, amit sós palacsintával, speciális szósszal és vékonyra felszeletelt zöldségekkel tálalt. A kacsát pontosan 109 szeletre vágta, mert a császárnak hivatalosan ennyi szeretője volt.

Pekingben a mai napig komolyan veszik a pekingi kacsa készítését. Az ízesítési kulisszatitkokat a kiválasztott szakácsnak kacsamesterek adják át, ráadásul a szeletelést és a tálalást is külön tanulják a felszolgálók.

Tesztelnéd a helyi alkoholos italokat is? A kínaiak kedvelik a pálinkákat, de a gyümölcsből készült likőrt, a welcome drinkként kínált licsibort is érdemes felvenned a listádra.

Pekingi kacsa
Pekingi kacsa

További látnivalók Pekingben:

  • Mennyei Béke temploma – a legszentebb templomegyüttes Kína területén
  • Láma templom – a tibeti buddhizmus legfontosabb központja Tibet területén kívül
  • Pekingi Akvárium – Kína legnagyobb beltéri akváriumrendszere
  • Ming sírok – a gyönyörű völgyben 13 Ming császár sírja látogatható
  • Olimpiai falu – az olimpiai faluba ingyenes a belépés
  • Zhengyangmen és Qianmen – Peking két ikonikus tornya
  • Jingshan Park – ahonnan csodás kilátás nyílik a Tiltott Városra

Kínai Nagy Fal

Kína legismertebb látványossága a Kínai Nagy Fal. Az erődítményrendszer nem tartozik Peking nevezetességei közé, mivel azonban egyes részei nem messze fekszenek a fővárostól, ezért célszerű mégis felkeresni, ha már Pekingben jársz. Állítólag a Kínai Nagy Fal építésénél felhasznált téglamennyiségből ötször körbe lehetne rakni a földet az Egyenlítő körül. A fal hosszát 6000 km-re becsülik, ám mivel napjainkban is fedeznek fel újabb részeket, a pontos hosszt nem lehet megbecsülni. A ma látható falszakaszok 1368 és 1644 között épültek abból a célból, hogy megvédjék az országot a nomád törzsek támadásaitól.

Tipp: Az interneten keringő képek alapján azt hihetnéd, hogy elég egy könnyű, laza cipőt felvenni a sétához, azonban a kövek rendkívül csúszósak esős időben, ráadásul a lépcsők magassága helyenként a 40 cm-t is eléri. Válassz megfelelő tapadást biztosító cipőt, és mérd fel, hogy mekkora távot bír az állóképességed.

A fal legnépszerűbb szakasza a Badaling, a 12 km-ből 3,7 km bejárható a turisták számára, 19 látogatható őrtoronnyal. Nyáron ez a szakasz nagyon zsúfolt, ezért, ha szeretnéd elkerülni a tömeget, válaszd a kicsit drágább Mutianyu részt. A Gubeikou, Simatai és Jinshanling szintén nagyszerű szakaszok. Arra érdemes figyelni, hogy lehetőleg tiszta időben vedd célba a Nagy Falat, hogy messzire elláthass.

Kínai Nagy Fal, látnivaló Peking közelében
Kínai Nagy Fal

Ha még több élményre vágysz, Peking kincseit tovább kutathatod, hetek múlva sem érnél a látnivalók és programok végére. A város tárt karokkal vár!

Szponzorált tartalom.

Ajánlatok