Háromszor is újrastartolt a gép a Ciara viharciklon miatt – olvasónk élménybeszámolója
Egész Európán végigsöpört a Ciara nevű viharciklon, fákat döntött ki, házakat rombolt és nem kis fennakadást okozott a légi közlekedésben is. Olvasónk személyesen átélte, amint repülőgépe az orkán ellenére többször is megpróbál landolni. Sikertelenül. Élménybeszámoló csak erős idegzetűeknek!
Megbénult a légi közlekedés
Az elmúlt napokban Magyarországon is megtapasztalhattuk a 80-100 km/h-s széllökések erejét, nem csoda, hogy a Balaton vize kibillent a medréből. Belgiumban, Hollandiában és az Egyesült Királyságban a légi közlekedés is megbénult, jelenleg is járattörlésekkel és késésekkel kell számolni az időjárási viszonyok miatt. Az alábbi videón jól látszik, ahogy a Wizz Air pilótája bravúros módon landol Birminghamben, de akadt olyan járat is, amely nem tudott leszállni és visszafordult a kiindulási pontra.
Egy másik eset, szintén Birminghamban:
Vajon mit élnek át egy ilyen landolás alatt az utasok?
Olvasónk, Lukácsi Gergő saját bőrén tapasztalta meg a Ciara ciklon erejét, amikor a London-Memmingen Ryanair-járatával utazott.
“A leszállásig minden okés volt, turbulencia előfordult, de semmi különös.
Az első landolási próbálkozásnál a széllökések miatt majdnem odaért a földhöz a szárny, de nem történt semmi baj, a pilóta újrastartolt.
A második próbálkozásnál majdnem szétesett a gép, kb. 5-10 méterre a földtől a pilóta újra felhúzta a gépet, nem sikerült leszállni. Ekkor már sokan rosszul lettek, de pánik nem volt.
Ezután a felhők fölé szálltunk és bejelentette a pilóta, hogy máshol próbál landolni. Friedrichshafenben a gép úgy rázkódott, mintha szétesne elemeire. Itt kb. 20-30 méternél lejjebb már nem is ment, inkább felhúzta a gépet. A próbálkozás után a repülő egy tó körül fordult meg, szerintem az összes utas arra gondolt, hogy megpróbálja letenni a vízre 🙂 Sokan sírtak és ölelgették egymást, ekkor már én is féltem. Van-e elég kerozin? Meddig tudunk még repülni, ha a közelben nincs más reptér? Végül az olaszországi Bergamo lett a végállomás és fél óra utazás után biztonságosan leszálltunk.
Ha valaki -hozzánk hasonlóan- több újrastartolást átélne, ne aggódjon, lesz elég kerozin máshova átrepülni.”
A Ciara vihar nem mindenkinek okozott bosszúságot a levegőben sem. A British Airways gépe például rekordidő alatt tette meg a New York és London közötti utat. A Boeing akkora hátszelet kapott, a szokásosnál 80 perccel rövidebb idő alatt, mindössze 4 óra 56 perc alatt tudta le az utat. A korábbi rekord 5 óra 13 perc volt.
(A kiemelt kép illusztráció, forrás: pixabay)