A COVID betegségen átesett lakosság jó részének nem jár Uniós digitális Covid-igazolvány
Az uniós digitális Covid-igazolványról szóló rendelet 2021. július 1-jén lépett hatályba. Azóta az EU mindegyik országa ki tudja állítani állampolgárai és lakosai számára az uniós digitális Covid-igazolványt, amely az EU egész területén ellenőrizhető.
Igazolványra az jogosult, aki
- kapott Covid19 elleni védőoltást, vagy
- negatív teszteredménnyel rendelkezik, vagy
- felgyógyult a Covid19-ből.
És itt jön a probléma. Olvasói beszámolók alapján azok, akik a második hullámban kapták el a koronavírust és teszteltették magukat, azok közül a legtöbben nem jogosultak az igazolványra. Ennek oka, hogy a hatalmas nyomás alatt nem győzték kapacitással a PCR teszteket, ezért a mentők csak abban az esetben készítettek PCR vizsgálatot, ha a gyorsteszt negativitást mutatott. Mindenkit, akinek pozitív lett a gyorstesztje hivatalosan is koronavírusnak kiáltottak ki, bekerültek a rendszerbe, karanténban kellett maradniuk, később a védettséget igazoló plasztik kártyát is megkapták.
Viszont EU-s igazolványt nem kaptak, nem tölthető le, hiszen az csak azoknak jár, akik PCR teszttel tudják igazolni, hogy átestek a betegségen.
Olvasónk kérdésére azt a választ kapta, hogy Magyarországon csak pozitív PCR teszt után lehet az EU DCC-ből igazolást lehívni.
Így tehát a lakosság betegségen átesett, de oltással nem rendelkező felének jó része nem jogosult az EU-s igazolásra.
Van hasonló tapasztalatod? Írd meg nekünk az info[kukac]utazomajom[pont]hu címre!