A kommunikációs készség fejlesztése társasjátékokkal
Társasjátékokból igazán bőséges a választék, sokan nem is tudják, mi alapján válasszanak közülük. A tanácstalanok kedvéért most olyan ismert játékokat mutatunk be, amelyek segítségével egyszerűen fejleszthető a kommunikációs képesség: a beszéd, az írás, az érzelemkifejezés és ezáltal a kreativitás is.
Játék a szavakkal
Az ember az egyetlen lény a Földön, mely szavakkal képes kommunikálni. A nyelvünk egy nagyszerű jelrendszer, egy eszköz arra, hogy tudassuk a többiekkel, hogy vagyunk, mit érzünk, mit gondolunk.
Sokak számára azonban mindez nehezen megy: nem képesek ily módon kifejezni önmagukat. Itt nem a még beszélni nem tudó csecsemőkre vagy a még írni nem tudó ovisokra kell gondolni! Megfelelő módon kommunikálni valóban nem egyszerű, de játékosan fejleszthető ez a képesség is.
A Compaya társasjáték és puzzle webshop számtalan olyan társast, kártyajátékot kínál, melyet használva bővíthetjük a szókincsünket, gyakorolhatjuk az asszociációt, létrehozhatunk egy mesét, vagy éppen kreatív módon fejezhetjük ki érzéseinket, gondolatainkat.
A szavakkal való játékok mindig is népszerűek voltak, itt gyerekek és felnőttek is találnak megfelelő társast kommunikációs képességük fejlesztéséhez.
Sztorikocka – Story Cubes
Egy egyszerű és nagyszerű játék a Sztorikocka, mely kis helyet foglal. Óvodások, iskolások, de akár felnőttek is remekül szórakozhatnak vele, teljesen személyre is szabhatják a szabályokat.
A zsebünkben is elférő kis doboz 9 darab dobókockát tartalmaz, mindegyiken különböző jelek, figurák, szimbólumok találhatók. A feladat az, hogy ezekből az ikonokból hozzunk létre egy történetet: mindegy, hogy ez egy romantikus mese, egy regénybe illő kaland vagy egy horrorisztikus történet lesz-e! A lényeg, hogy jól szórakozzunk – akár egyedül állunk neki a történetfabrikálásnak, akár egy partin versengünk a legkreatívabb sztoriíró címért!
A Story Cubes alapkészlet mellett újabb változatok is megjelentek: ezek is mind beszerezhetők a Compayánál.
Szókincsünk gyarapításához, a fantáziánk serkentéséhez remek eszköz a Sztorikocka bármelyik kiadása!
Tabu – ki ne mondd!
Egy másik remek partijáték a Tabu – A kimondhatatlan jókedv játéka. A 12 éven felülieknek ajánlott családi társasjáték igazi partijáték is egyben, sőt, iskolai keretek között is felhasználható!
Nagyszerűen fejleszti ugyanis a kommunikációs képességeket ez is. Hogy hogyan? A feladat az, hogy el kell magyaráznunk egy szót a többieknek anélkül, hogy a kártyán szereplő szavakat kimondanánk. Ez pedig nem is egyszerű, hiszen gesztikulálni sem lehet közben! Te meg tudnád csinálni?
Fejleszti tehát a szókincset és a figyelmet is ez a kooperatív társasjáték, de mégis inkább a szórakozás, a sok-sok nevetés miatt választják oly sokan. Akár magyarórán, akár egy szülinapi bulin kerül elő a Tabu, biztosan izgalmas perceket szerez a játékosoknak. Érdemes kipróbálni!