Hogyan használd a behívó sípot?
Kutyagazdiként az egyik legfontosabb feladatod, hogy megtanítsd néhány fontos dologra a kis kedvencedet. Például arra, hogy a különböző vezényszavakat hallva elvégezzen bizonyos feladatokat, mondjuk leüljön, felálljon vagy odajöjjön hozzád.
Mind közül ez az utóbbi a legnehezebb, különösen akkor, ha valami felkelti a figyelmét, olyankor ugyanis nehezen koncentrál arra, amit mondasz. Szerencsére a behívó síp helyes alkalmazásával szóra bírhatod a kutyusodat.
Ha még nincs ilyen eszközöd, akkor figyelmedbe ajánljuk a Kedvence.hu kutyasípok és klikkerek menüpontját. Itt többféle változat közül választhatsz attól függően, hogy milyen fajtát szeretnél használni. Sőt, akár jutalomfalatokat is beszerezhetsz innen, hogy gyorsabb legyen a tanulás.
Ebben a bejegyzésünkben részletesen is bemutatjuk a behívó síp használatát. Először is elmondjuk, hogy mi ez az eszköz, utána pedig az alkalmazásával kapcsolatos tudnivalókról is olvashatsz. Végül pedig szót ejtünk a jutalomfalatokról is, hogy mikor és hogy érdemes bevetni őket.
Mi az a behívó síp?
A behívó síp egy nagyon hasznos, tanulást segítő eszköz, amit bármikor tudsz használni, amikor magadhoz szeretnéd hívni imádott háziállatodat. Sokszor ugyanis nem elég, ha csak a nevén szólítod vagy a gyakori “Lábhoz!” vagy “Ide hozzám!” vezényszavakat használod.
A síp titka abban rejlik, hogy nagyon gyors és erőteljes jelzést tudsz leadni vele. Egy olyan jelet, amit ha akar sem tud figyelmen kívül hagyni a kutyád. Persze csak akkor fogja tudni, hogy mit kell tennie a sípszó hallatán, ha megtanítod neki.
Hogyan kell használni?
A kutya tanítását mindig ismerős terepen kell kezdeni, ahol kevés az új impulzus, így ugyanis könnyebben tud a feladatra figyelni. A lakás vagy az udvar például tökéletes helyszín. Menj egy kicsit távolabb a kutyádtól, őt pedig bírd maradásra.
Most jöhet a síp! Fújd meg, közben pedig guggolj le és tárt karokkal hívd magadhoz. Ezzel tanítod meg neki, hogy a sípszó után oda kell mennie hozzád. Ha már ügyesen végrehajtja a feladatot, akkor távolabb mehetsz tőle, utána pedig ismeretlen terepre is kimehettek.
Mi a helyzet a jutalomfalattal?
Sok gazdi előszeretettel használ jutalomfalatot a tanításhoz, mert a finom falatokkal könnyebben elnyerik a kutyájuk figyelmét. Te is bevetheted alkalomadtán, ha meg szeretnéd jutalmazni a kis kedvencedet azért, mert szófogadó volt.
Ugyanakkor nem érdemes túlzásba esni, mert különben a kutya azt fogja megtanulni, hogy az a főnök, akinél a kaja van. Ennek pedig az lehet a következménye, hogy nem fog eléggé tisztelni és mindig arra fog hallgatni, akinél a nasi van.
Láthatod, hogy a kutyusod tanítása nem olyan bonyolult feladat, ha odafigyelsz néhány fontos dologra. A gyorsabb haladás érdekében érdemes bevetni a tanulást segítő eszközöket is, például a kutyabehívó sípot. Ha rendszeresen alkalmazod, akkor a kis kedvencedet minden esetben magadhoz tudod hívni. Még akkor is, ha valami felkelti a figyelmét és legszívesebben az ellenkező irányba menne.