Hogyan válasszunk a modern páraelszívók közül?
Amikor a konyha átalakítására, kialakítására kerül sor, akkor nagyon meg kell gondolnunk, milyen eszközökkel szereljük fel a helyiséget. Kisebb-nagyobb háztartási gépek beszerzése elkerülhetetlen, de nem mindegy, milyen típust választunk. Mostani cikkünkben a páraelszívók fajtáit vesszük szemügyre, és segítünk dönteni!
Többféle páraelszívó létezik
Nem könnyíti meg a helyzetünket napjaink bőséges kínálata. Például a Miele páraelszívóknak is öt verziója kapható, és mind egytől egyig dizájnos, kiváló minőségű.
Mi alapján döntsünk tehát? Az első, amit érdemes átgondolni, hogy a konyhában hova kerül majd a gép, milyen dizájn, szín lenne a megfelelő és milyen funkciók az elsődlegesek. Figyeljünk még a méretre, a zajszintre és az energiafogyasztásra is!
Érdemes megvizsgálni azt is, kaphatóak-e a készülékhez alkatrészek, kiegészítők, ha valamit majd cserélni kell. Nem utolsó szempont az ár sem, de fontosabb, hogy legyen lehetőség szervizelésre is, ha erre kerülne sor.
A páraelszívó szerepe
Egy modern lakásban fontos, hogy legyen páraelszívó, hiszen gyakran amerikai konyhával találkozunk az ilyen épületekben, ahol a nyitott légtér miatt más szobákban is hosszan érződhet az ételillat főzés után.
Hogy ezt elkerüljük, illetve biztosítsuk a lakás megfelelő páratartalmát, mindenképp érdemes tehát beépítenünk a páraelszívó készüléket. Így a sütés-főzés közben keletkezett illatanyagok hamar megsemmisülnek, nem ivódnak be a bútorokba, ruháinkba a kellemetlen szagok.
Milyen kivitelben gondolkodhatunk?
Ahogy írtuk, igen nagy a kínálat e termékfajtából a piacon, azonban fontos, hogy mindig megbízható gyártótól vásároljunk, ahol a minőség garantált. Éppen ezért mi most a Miele páraelszívóinak típusait tekintjük át, ismertetve főbb tulajdonságaikat – ezzel segítve a döntést.
1. Fali és sziget páraelszívók
Ez a klasszikus, falra szerelhető kivitel, de akár egy konyhasziget díszeként is tekinthetünk rá. Rozsdamentes acélból készül, többféle színben is beszerezhető. A többségük LED világítással is rendelkezik, valamint EasySwitch nyomógombokkal, hogy kényelmesen lehessen őket kezelni.
Ebben az esetben fontos a méret: legalább másfélszeres legyen a gép szélessége a főzőlapénak, ha pedig a konyhasziget fölött helyezzük el a páraelszívót, inkább kétszeres szélességgel számoljunk.
2. Beépíthető páraelszívók
Ez a típus a konyhaszekrénybe van integrálva, a főzőlap felett úgy is elhelyezhetjük, hogy ne is látszódjon. A Miele kínálatában találhatók vékony páraelszívók, beépíthető és aláépíthető verziók is, de vannak kihúzható és a kürtőbe építhető modellek is. Érdemes szakszerű segítséget kérni a választáshoz!
3. Indukciós főzőlapok páraelszívóval
A legmodernebb termékek közé sorolhatók azok az indukciós főzőlapok, amelyek eleve beépített páraelszívóval rendelkeznek. Ez esetben nem is kell gondolkodnunk azon, milyen típust válasszunk, hisz a megoldás adott!
Ajánlott felkeresni az említett weboldalt, ahol minden további információt megkapunk a készülékekről!