Első fokon pert vesztett a Skyscanner a Ryanair ellen az utasok megtévesztésével kapcsolatban
A Ryanair számos fogyasztók félrevezetését megakadályozó európai jogi ügyben részt vett a “lehúzó” weboldalak ellen. Habár a Ryanair maga is sokszor megnehezíti a foglalást egy átlagos felhasználó számára, most mégis igazat adott neki a bíróság.
Sok foglalási oldal továbbra is problémákat okoz a légitársaságok ügyfeleinek azzal, hogy nem küldi el a szükséges repülési információkat a vásárlók részére. A félretájékoztatásnak vagy az elhallgatásnak súlyos következményei lehetnek az utasok számára. Ilyenek az internetes utasfelvétel, speciális segítségnyújtás, kapcsolattartási adatok, változások és törlések kommunikálása.
Hogyan lehetséges?
Például az utas a Skyscanner keresőjéből elindulva megtalálja a keresett járatot egy egyébként kevésbé ismert foglalási oldalon, hiszen ezt listázta ki legolcsóbbnak a honlap. A foglalás megtörténik az “ittvegyélrepjegyet.hu” oldalon, aki megkapja az adatokat és továbbítja a légitársaság felé. Lehetséges, hogy a fuvarozó nem kap meg minden információt, illetve változás esetén hiába értesíti az “ittvegyélrepjegyet.hu” oldalt, viszont az nem kommunikál az utassal. Emiatt megeshet, hogy bár a fuvarozó elküldte a változást, az utas csak a repülőtéren szembesül a problémával.
A Ryanair legutóbb pert nyert a Skyscanner.de oldallal szemben, melyben a légitársaság az alábbiakat kifogásolta:
- A különböző foglalási oldalak találatait a Ryanair oldalon található árral szemben olcsóbbnak jelölte meg, viszont a rejtett költségekkel együtt a végleges ár a fuvarozó oldalán volt a legkedvezőbb
- Nem jeleníti meg a különböző foglalási oldalak rejtett költségeit
- A poggyászokat a valósnál magasabb áron jelenítette meg
- Az ítélet megtiltja a Skyscanner számára hogy hamis email címeket továbbítson a Ryanair felé, aki ezáltal nem tudja felvenni az utassal a közvetlen kapcsolatot
A Ryanair büszke arra, hogy határozottan fellép az ilyen típusú weboldalakkal szemben, akik a vásárló megtévesztésével próbálnak manipulálni a piacon.
Ahogy arról mi is sok esetben beszámoltunk, célszerű minden esetben a légitársaság saját honlapján vásárolni a repülőjegyet. Ha sokkal olcsóbban megtaláljuk ugyanazt a repülőjegyet egy közvetítő oldalon keresztül és ott szeretnénk foglalni, akkor kövessük folyamatosan manuálisan a járat indulás adatait és változás esetén azonnal értesítsük az oldalt. Természetesen a Skyscanner és más egyéb kereső oldalakon is vannak teljesen biztonságos foglaló oldalak a légitársaság közvetlen honlapján kívül. Foglalás előtt célszerű ellenőrizni az oldalt. Arról, hogy mikor és hol vegyük meg a repülőjegyet részletesen írtunk az Utazómajom tippek és trükkök füzetben.
A döntés nem jogerős, a Sykscanner megtámadhatja az ítéletet.