Konyhatervezés: így válaszd ki a megfelelő páraelszívót!
Sok ember szereti tervezgetni a jövőjét a szabadidejében. Ilyenkor álmodjuk meg, hova menjünk nyaralni, vagy milyen legyen a konyhánk a felújítást követően.
A páraelszívó fontos része a konyhának: amikor a sajátodat tervezgeted, biztosan látod magad előtt, hogy milyen színű lesz ez a készülék, hol fog elhelyezkedni, sőt, lehet, hogy még egyéb részleteket is hozzáképzelsz.
Ez eddig csodás, viszont a tényleges vásárlás alkalmával könnyen bajba kerülhetünk, amikor rájövünk, hányféle paraméterrel rendelkeznek ezek a gépek dizájnon kívül.
Ne aggódj, van megoldás: cikkünkben útmutatót adunk a tökéletes páraelszívó kiválasztásához.
Levegőkeringetéses és légkivezetéses páraelszívó: mi a különbség?
Első lépésként érdemes tisztázni, hogy légkeringetéses vagy -kivezetéses készüléket szeretnél-e. Ha vizuális típus vagy, nyugodtan nézd meg a két verziót egy háztartási gép webáruházban, úgy biztosan képbe kerülsz majd.
A két legfontosabb technikai különbséget az alábbiakban olvashatod.
- A levegőkeringetéses változatok a benti levegőt forgatják, miközben kiszűrik belőle a részecskéket, megkötik a párát, a szagokat és az apró zsírcseppeket.
- A légkivezetéses változatok a párát és az elhasznált levegőt kivezetik a szabadba.
Melyiket érdemes választani a két típusból?
A légkivezetéses készülékek általában nagyobb teljesítménnyel bírnak, de hátrányuk, hogy nem minden ingatlanba lehetséges ezeket felszerelni: például egy panellakásban nem mindig megoldható a kivezetőcső elhelyezése, így ott csak a másik megoldás jöhet szóba.
A levegőkeringetéses változatok bármilyen konyhába passzolnak, hiszen nem kell hozzá semmilyen épületgépészeti kritérium.
Ha nincs kivitelezhetőséggel kapcsolatos akadály, akkor mindkét változatot nyugodt szívvel választhatod.
A méret ebben a kérdésben igenis lényeges!
Ha megvan, milyen elvezetésű készüléket fogsz vásárolni, akkor a méret a következő dolog, melyre oda kell figyelned.
A szakértők azt tanácsolják, hogy legalább olyan széles legyen a páraelszívó, mint a főzőlap, de ha megoldható, még egy picit szélesebb is nyugodtan lehet ; ezt a javaslatot követve tudod garantálni az optimális eredményt.
Természetesen ez a tanács csak akkor helytálló, ha az elszívó és a főzőlap távolságára vonatkozó tanácsot is betartod: az ideális táv 40-75 centiméter között van.
Ami még fontos: minőségi gép és megbízható bolt
A páraelszívókkal hosszú távra szokás tervezni, így nagyon fontos, hogy odafigyelj a beszerzéskor az alábbiakra.
Az egyik szempont az, hogy megbízható márkát válassz: az ismert gyártók kiszámítható minőséget kínálnak a vásárlók számára.
A másik fontos pont, hogy okosan válaszd meg, milyen boltból rendelsz: a megbízható üzlet már fél siker, ugyanis itt hiteles információkat kaphatsz az eszközökről és az esetleges kérdésekkel, problémákkal is lesz kihez fordulnod.
Ha ezekre odafigyelsz, biztosan nem nyúlsz mellé az álomkonyhád páraelszívójának választásakor.