Így foglalj repülőjegyet a kínai légitársaságokra – China Southern
A kínai légitársaságok rejtélyei. Az elmúlt időszakban soha nem látott fejlődés indult Budapest és a kínai nagyvárosok légiközlekedésében. Hét városba is közvetlen járattal juthatunk el, aminek köszönhetően az ázsiai repülőjegyek árai jelentősen csökkentek. Habár más légitársaságok még nem igazán vették fel a versenyt ezekkel az árakkal, még mindig kevesen mernek kínai fuvarozóval utazni. Pedig aggodalomra semmi ok. Ráadásul még a feladható poggyászok is díjmentesen felvihetők sok más normál légitársasággal ellentétben. A közvetlen járatoknak köszönhetően pedig a kínai légitársaságokkal nagyon gyorsan elérhető a távol-keleti világ.
Sajnos egy dologban még van hová fejlődniük: a honlapok és a repülőjegyvásárlás menete. Viszont jó hír, ha ezen túl vagy, akkor az utazás legnehezebb részét már magad mögött tudhatod. Vannak különböző közvetítő oldalak, ahol plusz pénzért lefoglalhatod a járatod, de miért tennéd?
Most megmutatjuk, hogy foglalhatsz kínai légitársaságokra repülőjegyet.
A China Southern oldalon való repjegyvásárláshoz szükséges először egy regisztráció, ami európai gondolkodással kicsit nehézkes, ezért összeszedtük a lépéseket hozzá.
Készítsd elő az útleveled és már kezdődhet is a móka. Ezen kívül egy email címre lesz szükséged. Telefonszámmal ne is próbálkozz, mert nem csak hogy nem kapsz kódot, de Kínába belépés után is problémákba fogsz ütközni.
Első lépés
Irány a csair.com , ami átvezet ide: https://csair.com/cn/index.shtml . Az oldal először kínai nyelven nyílik meg, ekkor a jobb felső sarokban kattints Kínára, helyette válaszd ki a Europe és az English opciókat. Ide kattintva egyből az európai oldalt hozza be. Fontos: ha nem választod ki és Kínát hagyod a régiónál, de átállítod angolra, akkor nem fog engedni európai útlevéllel regisztrálni.
Második lépés
Jobb felső sarokban a Sign up gombra kattints
Harmadik lépés
Sky Pearl Member regisztrációval kell indítani, angol nyelven.
Negyedik lépés
Töltsd ki a személyes adataid. Csak a piros csillaggal jelölt mezők kötelezőek. Az Identity Type 2 részre ne írj semmit, véletlenül se válaszd ki az ID opciót, mert az kínai id-t vár tőled és minden korábban kitöltött adatod törlődik és kínai nyelvűre vált az oldal, így kezdheted az egészet újra.
Ötödik lépés
Válaszd ki a listából Magyarországot (HUNGARY). A lista a kínai ABC szerint van rendezve, ne tévesszen meg, hogy látszólag összevissza vannak az országok.
Hatodik lépés
Contact részen előbb be kell írd az email címed, utána egy szekcióval alább nyomd meg a “Get Code” gombot
Hetedik lépés
Emailben (akár 10 perc is lehet), valószínű Spam/Trash mappába kapsz egy kínai jelekkel is ellátott emailt. Ne törődj a szöveggel, az ebben lévő számkódot írd be a Verification Code részre. Olvasd el és amennyiben elfogadod pipáld be a “Terms and Conditions” részt és ekkor válik kék színűre a “Join the membership” gomb. Erre kattints és kész a regisztráció első része.
Nyolcadik lépés
A regisztráció végével nem léptet be automatikusan a rendszer, hanem be kell külön lépned, ami egy újabb csavaros kör.
Kilencedik lépés
Kattints a jobb felső sarokban a piros Log in gombra.
Tizedik lépés
A belépés oldalon jelszóval lehet belépni, de ezt nem kellett megadni a regisztrációkor, így nincs még jelszavad, ezért kattints a Log in ablak “Forgot your password” gombjára.
Tizenegyedik lépés
Az elfelejtett jelszó oldalon két módon kérhetsz jelszó megváltoztatására alkalmas emailt, neked a Credential Number opcióra lesz szükséged. A Credential Number pedig az útlevél számod lesz. Ezt írd be az első sorba, a másodikba jobb oldalról a kódot.
Tizenkettedik lépés
A next gombbal átugrik a 2-es lépéshez, ahol megerősíted az email címed, hogy oda küldje a kódot, ami a regisztrációs kódhoz hasonló email lesz és ugyanoda érkezik.
Tizenharmadik lépés
Az emailben kapott linkek között lesz egy telefonon és egy laptopon használható. Nekem csak a telefonon működött, itt a jelszó beállításnál egy 6-10 számból álló kombinációt kell megadnod.
Tizennegyedik lépés
Ha ez megvan menj vissza az eredeti weboldalra, ahol az egészet elindítottad és kattints a “Done” gombra, ami itt a negyedik lépés.
Tizenötödik lépés
Menj vissza a Log in oldalra, ha eddig még nem ugrott volna vissza automatikusan. Töltsd ki az adatokat (email cím, jelszó, biztonsági kód) és a szabályzatok elfogadása után a Login gombbal be tudsz lépni végre az oldalra.
Tizenhatodik lépés
Repjegy vásárlásakor automatikusan beírja Hollandiát az adataid közé, ne felejtsd el módosítani
Tizenhetedik lépés
Nagyon furcsán kezeli a dátumokat. Az évszámok nyílnak le először egy legördülő listában, de nem lehet kattintani rájuk, hanem kézzel kell beírni a számokat, év-hónap-nap formátumban, kötőjelekkel, így megjelenik mindegyik egy lsitában és ha megvagyunk, akkor a számra kell kattintani.
Tehát a példában az 1 (Wed) opcióra kattintva menti el a dátumot.
Tizenhetedik lépés
Amennyiben meg kell erősíteni valahol, hogy nem vagy robot, akkor a felugró ablak jobb felső sarkában ikonok-írásjelek jelennek meg egymás mellett, fekete színnel, fehér háttérrel. A felugró ablakon pedig színes háttéren színes mindenféle irányba fordított írásjelek-ikonok. Ezekre a színesekre abban a sorrendben kell kattintani, ami a jobb felső sarokban látható. Megjelenik rajtuk az 1-2-3-4-5 szám és ha mindegyiket helyesen kattintotta, akkor a “Verification completed!” felirat és eltűnik az ablak is.
Jó hír, hogy a kínai légitársaságok többségén ingyenesen tudsz ülőhelyet választani már foglaláskor, illetve minden repülőjegyhez jár 23 kg feladható poggyász is.
Bátran utazz kínai légitársaságokkal, de azért előtte olvasd el a ““Segítség, Kínába utazom” – 10 hasznos tudnivaló a kínai utazásodhoz” cikkünket.