7 rejtett bakancslistás hely Magyarországon, amit látnod kell
Hazánk tele van csodálatos látnivalókkal, bakancslistás helyekkel. Ugyan ki ne ismerné az Egri várat, a Hévízi gyógytavat vagy az Esztergomi bazilika monumentális épületét? De mi a helyzet azokkal a természeti vagy építészeti csodákkal, amik nem, vagy alig kapnak nagy nyilvánosságot?
Az alábbiakban összegyűjtöttünk néhány, számunkra kedves bakancslistás helyet, amiket bátran ajánlunk a figyelmetekbe, ha a környéken jártok. Van közöttük tanösvény, túraútvonal, templom és kastély is. Ha nektek is vannak hasonlóan titkos, bakancslistás helyek a tarsolyotokban, most érdemes résen lenni: a cikk végén ugyanis egy nyereményjáték részleteire is fény derül! Útra fel!
7 bakancslistás hely Magyarországon, amit látnod kell
Tatai Fényes tanösvény
Tatán, a vizek városában sokan az Öreg-tó környékét veszik célba, pedig más „vizes” látnivaló is található a városban. A Fényes tanösvény a Fényes fürdő 30 hektáros természetvédelmi területén fekszik, csodálatos természeti környezetben. Az 1350 méter hosszú tanösvény egy cölöpsétányon vezet végig és 18 állomáson ismerkedhetünk meg a karsztforrások világával. De van itt kilátó, kézi erővel működtethető csónak és egy látogatóközpont is. Egy biztos: unatkozni senki nem fog!
Andrássy-kastély, Tiszadob
Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, Tiszadobon található az Andrássy-kastély, amely igazi Loire-menti hangulatot varázsol a Tisza-partjára. Az 1880 és 1885 között épült kastély sokáig az Andrássy család tulajdonában volt, később gyermekotthon, ma pedig múzeum működik a falai között. Az épület különlegessége, hogy a 4 évszaknak megfelelően 4 bejárata, 12 hónapnak megfelelően 12 tornya, az 52 hétnek megfelelően 52 szobája és a 365 napnak megfelelően 365 ablakszeme van. A múzeum megtekintése után érdemes egy sétát tenni a kertben is, ahol egy lélegzetelállító bukszus-labirintus került kialakításra.
Cím: Tiszadob, Bocskai u. 59.
Prédikálószék
Sokak szerint hazánk legszebb panorámája nyílik a Prédikálószék csúcsáról, amely 639 méteren magasodik Komárom-Esztergom és Pest megye határán. A kilátó több irányból is megközelíthető, többek között Dobogókő vagy Dömös felől, nem mindig könnyű szakaszokon. De megéri a fáradtságot, ugyanis a csúcsra érve a lábunk előtt terül el a gyönyörű Dunakanyar, látható a Börzsöny, Nagymaros, Visegrád, valamint a távolabbi Vác fölé magasodó Naszály is. 2016 óta a hegy legmagasabb pontján egy fából készült kilátótorony segíti a kilátást.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Cáki pincesor
Kőszeg látnivalóit talán senkinek nem kell bemutatni, de vajon a közeli cáki pincesort hányan ismeritek? A mesebeli kis házikók a XIX. században épültek és szőlő, bor, illetve gyümölcsök tárolására használták ezeket. Manapság a zsúpfedeles pincék skanzenként működnek, tavasztól őszig pedig rendszeres programokkal várják az érdeklődőket.
Cím: Cák, Gesztenyés oldal 3-6.
Havas Boldogasszony-templom és a pécsi mandulafa
Havihegyi templomként is ismert Pécs egyik büszkesége, a Havas Boldogasszony-templom, amely 2019-ben az Európai Év fája révén lett még ismertebb. A kápolna mellett áll ugyanis az a méretes mandulafa, amely 135 éve örvendezteti meg virágaival a látogatókat. És ha megnéztétek közelebbről a kápolnát, gyönyörködtetek a famatuzsálemben, érdemes a kilátásra is szánni egy kevés időt.
Cím: Pécs, Havi-hegyi út 7.
Megyer-hegyi tengerszem
Sárospatak közelében, a Megyer-hegyen található hazánk egyik legszebb természeti csodája, a tengerszem. A vulkáni eredetű hegyen már a XV. században kőbánya működött, ennek helyén, a fejtési gödörben alakult ki egy tó, amelynek ma sokan csodájára járnak. A tó körül 70 méteres sziklafalak magasodnak, lélegzetelállító látványt nyújtva ezzel. A tengerszemet a Malomkő tanösvényen keresztül közelíthetjük meg, út közben a tájékoztató táblák részletesen ismertetik a természeti jelenséget, a malomkőbánya történetét és a terület élővilágát.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Csarodai református templom
Az ország legkeletibb megyéjében, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében is bőven akad bakancslistás látnivaló. A Középkori Templomok útját követve több középkori templomot is felfedezhetünk, közülük is kitűnik a Beregi-síkság egyik gyöngyszeme, Csaroda a XIII. században épült templomával. A Csaronda-patak közelében, dombra épített templom különlegessége a XIII. századi freskók, valamint a XVII. században készült népies stílusú, ősi életfás-virágos ornamentika keveredése. Emellett az 1777-ból származó festett fakazettás mennyezet, valamint a szószék és a karzat is figyelmet érdemel.
Cím: Csaroda, Kossuth u. 2.
BradoLábnyom nyereményjáték: Mutasd meg bakancsod nyomát!
A BradoLife kézfertőtlenítő márka idén ősszel a Ti segítségetekkel állítja össze Magyarország rejtett kincseinek bakancslistáját.
Küldj fotókat a BradoLife BOTorkáló chatbotjának egy kis helyismertető szöveggel és nyerj csomó menő cuccot további kirándulásaidhoz!
Már az oviban is túrabakancs volt a jeled, és Neked tényleg a Balaton a riviéra? Megszállott utazó vagy, akit elvarázsolnak Magyarország rejtett kincsei? Minden kirándulásod megörökíted, és minden képhez van egy jó sztorid?
Akkor játssz a BradoLife-fal!
Hogyan játszhatsz?
- Indítsd el a weboldalon a BOTorkáló chatbotot.
- Küldj el kedvenc helyedről maximum 5 képet.
- Meséld el, hogyan juthatunk el arra helyre, és miért is olyan különleges.
Mi mindent nyerhetsz?
- Az első 50 játékosnak garantált ajándék: 50 db BradoLife 50 ml kézfertőtlenítő gél
- 30 db BradoLife kézfertőtlenítő csomag
- 5 db 10.000 Ft értékű Decathlon ajándékutalvány
- 1 db Canon Zoemini C instant fényképezőgép
- Fődíj: Őszi páros hosszúhétvége a Badacsonyban borozással, wellness-szel és félpanzióval.
Kezdd el a játékot MOST: www.kezfertotlenitok.hu/jatek
(Fotók: csodahelyek.hu, Instagram, pixabay)
Szponzorált tartalom.