Iránytű a tőzsdei kereskedési stratégiák megértéséhez
Miért fontos a tudatos tőzsdei kereskedési stratégia megléte, módszeres betartása? Milyen úton és módon lehet saját stratégiánk a tőzsdei kereskedéshez, illetve milyen tényezők figyelembevétele javasolt akkor, amikor kidolgozzuk a saját stratégiánkat a tőzsdei kereskedés szempontjából?
Amiért mindenképp javasolt tudatos tőzsdei kereskedési stratégiát követni
Bizonyára megegyezhetünk abban így látatlanban is, hogy a tőzsdei aktív jelenlétünk egyik legfontosabb célkitűzése az, hogy kamatoztassuk a vagyonunkat, lehetőség szerint minél kedvezőbb mértékben.
A stratégia ehhez kínál egyfajta praktikus keretrendszert, szabályozottságot, struktúrát. Abból a nem elhanyagolható megfontolásból, hogy csökkenteni tudjuk a kockázatokat, a nyereségünk aránya pedig meghaladja a veszteségek mértékét.
A célzott tőzsdei kereskedési stratégia megléte és fegyelmezett betartása egyértelmű választ adhat olyan kérdésekre, hogy mit, mikor, miért vásárolunk meg, illetve mit, mikor, miért adunk el.
Milyen módjai lehetnek a megfelelő stratégia kialakításának?
Alapvetően kétféle lehetőség áll rendelkezésre. A könnyebben járható út az, ha fogunk egy, már létező és jól bevált mechanizmust, majd szép precízen, pontról pontra tanulmányozzuk azt amíg meg nem értjük, illetve képesek nem leszünk kivitelezni.
A Random Capital Zrt. termékei között megtalálható számlanyitás utáni másik lehetőség az, ha alkotunk egy saját stratégiát. Ez értelemszerűen több szakértelmet, időt és befektetett energiát igényel. Cserébe a saját preferenciáinkhoz igazítható, ráadásul még tanulhatunk is belőle.
Nem is keveset, pláne akkor, ha a kitalált és precízen végrehajtott stratégia még működik is. Persze a kidolgozásnál azért akad néhány nem elhanyagolható szempont, amelyekre jobb módszeresen kellő figyelmet fordítani.
Mi mindent célszerű figyelembe venni a stratégia kialakításakor?
Mindenekelőtt annak az elhatározása a kulcs, hogy milyen mértékű Risk-Reward (kockázat-hozam) arány vállalása az, ami számunkra komfortos. Számolva azzal, hogy a magas profit rendszerint magasabb kockázattal szokott társulni.
A következő lényegi kérdés a választott időtáv. Egy adott részvényt tarthatjuk ugyanis például egy évig, de kereskedhetünk vele napon belül vagy a kettőt kombinálva is. Erősen javasolt kitalálni az erre vonatkozó elképzeléseket is.
A kialakításnál célravezető a diverzifikációra való törekvés is, csökkentve ezáltal a kockázatunkat olyan formában, hogy több felé osztjuk a rendelkezésre álló erőforrásokat.
Értelemszerűen egyéni preferencia kérdése, hogy a szóba jöhető részvénytípusokba a vagyonunk mekkora hányadát tesszük. Akár épülhet a stratégiánk az egyes szektorok közötti megosztásra is, magasabb szintű diverzifikációt elérve ezáltal.