Így írhatunk profi önéletrajzot biztonsági őrként
Akár a közeli szupermarketbe megyünk el bevásárolni, ügyet intézünk, vagy egy rendezvényen veszünk részt, a biztonsági őr az az ember, akivel garantáltan az összes helyen találkozhatunk.
Ez ugyanis egy mindenki által ismert és közkedvelt hivatás. Ráadásul nagyon keresett is, amit mi sem példázhatna jobban, mint a Kaposvárállás őrzés és védelem aloldalán meghirdetett pozíciók sokasága. Visit the site, vagyis ezen az oldalon érdemes keresgélni: https://kaposvarallas.hu/allasok/orzes-vedelem.
Ez a nagy népszerűség viszont együtt jár azzal is, hogy a jelentkezők sokaságával kell megküzdenünk ahhoz, hogy a miénk legyen a kiszemelt állás. De egyáltalán nem lehetetlen győztesként kijönni ebből a csatából, ha van a kezünkben egy bombabiztos önéletrajz.
Hogyan kezdjünk neki egy profi biztonsági őr önéletrajznak?
Első teendőként érdemes egy sablont kiválasztani, amely segít abban, hogy a CV igazán profi szerkezeti felépítésű legyen. Továbbá segít annak a meghatározásában is, hogy milyen szekciókból épüljön fel az önéletrajz, és azok milyen sorrendben következzenek.
A pályakezdőként szerencsésebb a képességekre helyezni a hangsúlyt. Rutinosabb biztonsági őrként viszont egyértelműen a tapasztalat részre kell irányítani a HR-es figyelmét.
Ügyeljünk a szakmai bemutatkozóra!
Mint, ahogy fentebb is írtuk egy-egy álláshirdetésre rengeteg jelentkezés érkezik be, amelyeket a biztonsági szektorban dolgozó HR-esek dolgoznak fel. Persze mindet garantáltan nem lesz idejük átolvasni.
Szűrni fogják a jelentkezéseket, ezért fontos, hogy már az elején megragadjuk a figyelmüket. Ez pedig leginkább úgy lehetséges, ha kiemelt figyelmet fordítunk a szakmai bemutatkozónk megfelelő megírására.
Itt néhány olyan mondatra van szükség, amelyekkel meg tudjuk győzni az olvasót arról, hogy miért jár jól velünk a cég, ha minket választanak.
A tapasztalat szekció is rendkívül fontos
Ahogy mi sem, úgy a HR-esek és a toborzók sem szeretik a semmitmondó kifejezéseket. Ezért próbáljuk meg pontosítani, hogy hol és hogyan kellett alkalmazni a személy- és vagyonőr képzésen megszerzett tudásunkat.
Tökéletes példa lehet ide mondjuk az, hogy egy bizonyos tűzeset során 100 embert sikerült kimenekítenünk, és a tűz megfékezésével a berendezések 80%-a ép maradt.
Készségek és képességek
Ebben a részben tudjuk majd megcsillogtatni azokat a tulajdonságainkat, amelyek igazán jó biztonsági őrré tesznek minket. Érdemes benne vegyesen, soft illetve hard skilleket is felsorolni.
Az előbbiekhez tartoznak például a kritikus gondolkodás, a kiváló kommunikációs készség, az ügyfélszolgálati ismeretek, a részletesség, a gyors tanulás, a precizitás, a terhelhetőség vagy a jó megfigyelőképesség.
A hard skillekhez pedig a technikai tudás tartozik. Itt megemlíthetjük mindazokat az ismereteket, amelyeket a személy- és vagyonőr képzésen megszereztünk. Ilyen lehet például a biztonsági berendezések ismerete, az elsősegélynyújtás és újraélesztési ismeretek, valamint a lőfegyvertartási engedély.