Apró konfigurációs beállítások, amik szükségesek a kibervédelem szempontjából
Számos iparág van, ahol kiemelt jelentőségű a megfelelő és megbízható kibervédelem. Ennek az alapja az, hogy a számítógépes és a hálózati rendszerek egyaránt megfelelően működnek.
Ez önmagában nem feltétlenül jelenti azt, hogy biztonságos is ez a működés. Az ITSecure hardening szolgáltatása viszont ezt hivatott segíteni a megfelelő konfigurációs beállítások eszközölésével. Így minden családi kirándulás nyugodtan telhet, mert vezetőként biztosak lehetünk abban, hogy a vállalati infrastruktúra biztonságos.
Ez nemcsak azt jelenti, hogy a szakemberek megmutatják mit kell letiltani vagy engedélyezni, hanem egy komplex szolgáltatást takar. Tartson velünk és megmutatjuk, hogyan épül fel a biztonsági hardening, hogy a munkahelyen kívüli szabadidő se aggodalommal legyen terhes.
Mit jelent a hardening valójában?
Röviden és tömören fogalmazva lehetőséget ad a rendszer hiányosságainak feltárására és a védelmi rések felderítésére. Emellett pedig biztosítja ezeknek a kijavítását, amivel a védelem is megfelelő lehet, nem csak a működés.
Nemcsak az életben, de az informatikában is az egyetlen állandó dolog a változás, ami újabb és újabb sebezhető pontokat eredményez. A preventív gondolkodásmód fontossága így az IT területén is elengedhetetlen, ami megelőző kiberbiztonsági intézkedéseket von maga után.
A hardening szolgáltatás pedig ebben segít, mert olyan eszköznek számít, ami feltárja a hibákat, és lehetőséget ad a konfigurációs bukfencek javítására. Ebbe beletartozik többek között az is, hogy megváltoztatásra kerüljenek az alapértelmezett jelszavak, el legyenek távolítva a felesleges bejelentkezések, és ne fusson semmilyen szükségtelen szolgáltatás.
Mi a hardening menete?
A legfontosabb lépés, hogy az ITSecure szakemberei feltérképezik a rendszer hiányosságait, valamint azt is, hogy milyen védelmi rések találhatóak benne. Az ezekről készült jelentéseknek megfelelően azonosíthatóak a kockázatos beállítások.
Ezeket természetesen szükséges megváltoztatni, ami a biztonságos és hatékony működést támogathatja. A vizsgálat nemcsak egyetlen rendszerre terjed ki, mert érinti az operációs rendszer mellett a szolgáltatások és a hálózati eszközök konfigurációját is.
A vizsgálat és a javaslatok komplexitását pedig komoly háttérrel lehet hatékonyan megtámogatni, ami a legmagasabb nemzetközi sztenderdek követésében rejlik. Persze a professzionális módszerek sem maradhatnak ki ebből, amik tartalmazzák a folyamatos beszámolókat is az eredményekkel kapcsolatban.
A világ legütősebb előírásai és módszerei
Már esett szó a nemzetközi sztenderdről, ami az ITSecure csapata számára olyan mintát jelent, amit az amerikai hadsereg is alkalmaz. Ennek azért van óriási jelentősége, mert sokkal szigorúbb ez az eljárásrend, mint a NIST Security Configuration Checklist, ami világszinten használt.
Azért is ütős módszer, mert az amerikai védelmi minisztérium és a hadsereg kiberbiztonságáért felelős ügynöksége által került kidolgozásra.