Virágzó körtetermesztés pörgeti egy kelet-kínai város gazdaságát és turizmusát
A képen egy almakörte (de nevezik még kínai, japán és koreai körtének is – szerk.) látható, egy körte gyümölcsösben a kelet-kínai Santung tartomány Linji városának Mamucsi kerületében.
A “Chetou” (idehaza alma) körte termesztése és ültetése a vidéki gazdasági fejlődés előmozdításának egyik új csúcspontja lett a kelet-kínai Santung tartományban található Linji város Mamucsi településén.
A “körte szülővárosaként” is ismert Mamucsi Kerület látványos, szinte festői körteültetvényekkel rendelkezik, ahol a körtefák virágzása minden évben lenyűgöző látványt nyújt.
A település 2019-ben létrehozta az Almakörte Ültetési Egyesületet (Chetou Pear Planting Association), hogy a gyümölcs termesztésében rejlő gazdasági lehetőségeket még jobban kiaknázzák és még több helyben élő javára fordítsák. A kezdeményezés összehozta az ágazat technológiai és gazdálkodási szakértőit és egységesítették az ültetési folyamatot, a fajtaválasztást és a technikai megoldásokat.
2020-ban a település önkormányzata egy 1000 hektáros „Chetou” almakörte ipari park megépítését tervezte, kilátóval és parkolóval kiegészítve, amely azóta is sok látogatót vonz, akik városnézésre és kikapcsolódásra érkeznek a régióba.
Jelenleg az almakörte ültetvények, a szakmai megközelítésnek köszönhetően virágoznak, éves hozamuk eléri az 1000 tonnát, az értékük pedig meghaladja a 10 millió jüant (~ 141.000 USD).
A körteültetvény nemcsak gazdasági előnyökkel járt a helyi gazdálkodóknak, de új lendületet is adott a település gazdasági újraéledésének.
A “Chetou” almakörte egy ritka fajta, amely egy hagyományos Santung megyei, egykerekű jármű vázszerkezetéhez való hasonlóságáról kapta a nevét. A történelem folyamán az isteneknek szánt adomány gyümölcsnek is tekintették, mivel képes oltani a szomjúságot és kiérdemelte a “hosszú élet” körte becenevet is.
Bár kis méretű, a körte vékony héjú, lédús húsú, édes ízű, és gazdag különféle ásványi anyagokban. Számos egészségügyi előnnyel büszkélkedhet, többek között megnyugtatja a tüdőt, csillapítja a köhögést és elősegíti az emésztést, így jóízű és ugyanakkor tápláló választás, különösen ősszel és télen.