Szinte biztosan újra magyar kézben lesz a Budapest Airport
Már hosszú évek óta keringenek pletykák a Budapest Airport visszavásárlásáról, de most úgy tűnik tényleg visszautasíthatatlan ajánlatot kapott a tulajdonosi kör és beadja a derekát. A kormány az utóbbi időben ráerősített és folyamatosan bírálta a repülőtér hiányosságait, hibáit. Többek között ennek eredményeképpen szűnt meg a sokak által utált fapados “karám”, de számos olyan fejlesztést is eszközöltek, amelyek európai szintű légikikötővé tették az ország legnagyobb repülőterét. A fejlesztések a pandémia idejére sem álltak le. Mindeközben a kormány és különböző magánbefektetők nyíltan is egyértelművé tették, hogy újra többségi magyar tulajdonban kívánják tudni a Budapest Airport Zrt-t.
A magyar kormánynak az a szándéka, hogy a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéret visszavásárolja, és ez bármelyik pillanatban megtörténhet – mondta Orbán Viktor miniszterelnök a közmédiának hétfőn a szerbiai Ludason.
A Világgazdaság mai cikke ennél sokkal részletesebben ír a közelgő tranzakcióról. A magyar fél vételi szándéka végérvényes, még karácsony előtt szerződni akar. A konzorciumnak az állam mellett a Mol és az Indotek csoport a tagja, de ha úgy alakul, a kormány készen áll a százszázalékos tulajdonszerzésre. A legutóbb kínált 4,44 milliárd eurós (1,600 milliárd forint) árra szinte biztos, hogy rábólint a külföldi eladói kör. Az már most tudni, hogy a magyar államnak minimum 51 százalékos részesedése lesz, de a végső szám ennél jóval magasabb lehet. Annak van realitása, hogy az állami részhez képest a piaci jóval elmarad majd. A kormánynak viszont az is belefér, hogy önállóan szerezzen százszázalékos tulajdont.
Mi utasok kíváncsian várjuk, hogy a magyar állam milyen fejlesztésekkel fogja az utasok kényelmét szolgálni. Lehet, hogy egyszer és mindenkorra eltűnnek a taxis hiénák, vagy az ország legpofátlanabb pénzváltói?