accomodation-stars Created with Sketch. 004-slumber Created with Sketch. 010-airbnb Created with Sketch. Group 2 Created with Sketch. Group 2 Created with Sketch. 006-lamp Created with Sketch. 005-calendar Created with Sketch. keyboard-right-arrow-button copy 14 Created with Sketch. keyboard-right-arrow-button Created with Sketch. keyboard-right-arrow-button Created with Sketch. keyboard-right-arrow-button Created with Sketch. Combined Shape Created with Sketch. 002-departures Created with Sketch. Group Created with Sketch. 009-heart Created with Sketch. list Created with Sketch. megaphone Created with Sketch. 003-luggage Created with Sketch. Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon help Created with Sketch. Group 3 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. Instagram Created with Sketch. youtube Created with Sketch. Path Copy 2 Created with Sketch.

A fizetésünkhöz viszonyítva mi fizetjük az egyik legmagasabb büntetést gyorshajtásért

utazomajom /

A gyorshajtási bírságok világszerte elterjedt módszerek a gyorshajtás visszaszorítására, de a gyorshajtóknak kiszabott bírságok összege országonként eltérő. A DiscoverCars.com nemrégiben végzett egy kutatást, amely az európai országok bírságait hasonlítja össze. Magyarországon a kilencedik legmagasabb a bírság egy átlagos gyorshajtásért. Külföldi utazásunk során sem árt tisztában lenni a büntetés mértékével legyen szó saját, vagy bérelt autóról.

Gyorshajtás Európában

A rangsort úgy állították össze, hogy meghatároztak egy általános városi sebességhatárt, 50 km/h-t, és megvizsgálták, hogy az egyes európai országok milyen bírságot szabnának ki, ha valaki ezt 14 km/h-val túllépné. Magyarországon azoknak a sofőröknek, akik ennyivel gyorsabban hajtanak, 123 eurós bírságot kell fizetniük, ami körülbelül háromszor magasabb, mint Görögországban, Lettországban és Szlovákiában, ahol ez az összeg 40 euró.

A sebességhatár túllépése veszélyes, mégis aggasztóan gyakori. Az Európai Közlekedésbiztonsági Megfigyelőközpont adatai szerint a sofőrök 40-50%-a időnként gyorsabban hajt a megengedettnél, és 10-20%-uk több mint 10 km/h-val lépi túl a sebességhatárt. A gyorshajtás a balesetek 10-15%-ának fő oka. Ezért érthető, hogy az országok csökkenteni szeretnék a gyorshajtást, olykor olyan törvények bevezetésével, amelyek pénzbírsággal, pontokkal a jogosítványon, vagy akár börtönbüntetéssel sújtják a gyorshajtókat.

 

Ajánlatok