Hogyan előzhető meg a betegségek kialakulása az életmóddal és a tudatossággal?
A modern tudomány és gyógyászat a betegségek két szakaszának megkülönböztetésével határozza meg a kezeléseket. Az első periódusban a kimutatott kóros állapotok, a másodikban a szövődmények által okozott elváltozások találhatók.
Az indiai orvostudomány, az ájurvéda, valamint a keleti gyógyászati módszerek több ciklusra osztják a betegség létrejöttének folyamatát, és az okok feltárására szintén hangsúlyt helyeznek. Ha tudatosak vagyunk és figyeljük testünk jelzéseit, akkor időben érzékeljük a kibillenést, az egyensúlytalanságot.
Próbáljunk meg megfelelő napi rutint kialakítani, és ájurvédikus egészséges életmódot felépíteni a Pranagarden ® segítségével. A blogoldalon számos érdekes és hasznos információt találunk.
Miért figyeljünk a jelekre?
Az ájurvéda szerint az egészség a test-lélek-szellem hármas harmonikus állapota. Az egyensúly megőrzése nemcsak a test rendben tartásáról, hanem a lélek ápolásáról és a szellem táplálásáról egyaránt szól.
A holisztikus szemlélet szerint a betegségekért a lélekben zajló negatív folyamatok felelnek, ezért megelőzhetjük kialakulásukat, ha időben felfedezzük a bennünk másképpen zajló történéseket. Rendkívül fontos, hogy az első tünetek megjelenésekor lépjünk.
Mindehhez szemlélet- és életmódváltás szükséges. Az időben észlelt eltérések megoldása segít a krónikus betegségek elkerülésében. Ha ebben a helyzetben bekapunk egy pirulát, csak elfedjük a problémák gyökerét. A kiváltó okot kell megtalálni, ezért létfontosságú, hogy nap mint nap figyeljünk szervezetünk üzeneteire.
Milyen fázisok léteznek?
- Felhalmozódás: a méreganyagok a gyomor-bél traktusban lerakódnak, ezáltal az emésztés lelassul. Ennek az állapotnak a figyelmen kívül hagyása egyenes út a betegség kialakulásához.
- Súlyosbodás: megjelennek a tünetek, a rosszabbodás szakasza.
- Szétterjedés: a gyomor-bél traktus túlterhelődik a méreganyagok által, majd a szervezet egyéb szöveteibe kerülnek, ahol zavart okoznak annak működésében.
- Lokalizáció: a méreganyagok a gyenge immunitású részeken megragadnak. A súlyos fertőzések és degeneratív állapotok fázisa.
- Megnyilvánulás: az általános diagnózis felállításának szakasza. Felszínre törnek az egzakt tünetek, ebben a periódusban a kezelés a tünet elnyomására irányul, nem az ok megszüntetésére. Emiatt a betegség vagy visszafordul, vagy más tünetegyüttest produkál.
- Krónikus állapot: a betegség összes szimptómája jelen van, ezáltal pontos, részletes diagnózis mutatkozik. A szövetekben számos esetben visszafordíthatatlan károsodások következnek be.
Mi a feladatod a tünetek megelőzésére?
Az ájurvéda szerint az egészség négy alappillére: a táplálkozás, a napi rutin, az életmód és a terápia. Ügyelj az egészséges étrendre, a nagyjából hasonló időpontokban történő napirendi pontokra, a stresszoldásra, a pihentető alvásra, az énidő beiktatására és az elegendő mozgásra. Tested jelzéseit soha ne hagyd figyelmen kívül, így rengeteg problémát előzhetsz meg.