Mi legyen a jegygyűrű anyaga?
Lánykéréshez manapság nagyon gyakran eljegyzési gyűrűt használnak a férfiak, amit az eljegyzés során kedvesük ujjára húzhatnak. Ezeket általában a vékony, kecses, egyköves szoliter típusú modellek képviselik, de vannak olyan esetek is, amikor eleve a karikagyűrűvel a kezükben teszik fel a nagy kérdést a férfiak, vagy esetleg később együtt veszik meg.
A jegygyűrű fogalma alatt tehát a karikagyűrűt értjük, amennyiben a lánykérés ezzel történik meg. Tehát lényeges, hogy az eljegyzési gyűrű és a jegygyűrű két teljesen más típust jelent. Hagyományosan a jegygyűrűt – azaz a karikagyűrűt – a pár tagjai a bal kezük gyűrűsujján viselik az esküvő napjáig, majd a boldogító igen kimondása után kerül át a jobb kezük negyedik ujjára. Természetesen ettől el lehet térni, nincs semmi sem kőbe vésve.
Amennyiben a karikagyűrű a lánykérés kelléke, szokás mellé venni egy kísérőgyűrűt is a pár hölgytagjának. Ennek az ékszernek a tekintetében is igencsak eltérőek a szokások, valaki egy ujjon viseli a karikagyűrűvel, de vannak, akik a középső ujjukon hordják.
A jegygyűrű anyaga
A jegygyűrű általában arany, esetleg ezüst, de néha platina, titán vagy nemesacél. Az ezüst ragyogása egy idő után megkopik, úgyhogy nem kimondottan ajánlott, de az arany kopásállósága miatt nagyon tartós, és kimondottan ragyogó, amit hosszú távon meg is tart.
Ez a leggyakrabban választott alapanyag, hiszen számtalan lehetőséget hordoz magában. Lehet kombinálni a különböző színű aranyakat is, mint a sárga, a vörös és a fehér. Különleges és egyedi modellek készítésére is van lehetőség a FEIL üzleteiben, ahol odafigyelnek az ügyfelek igényeire és kéréseire.
A titán előnye, hogy a fémérzékenyek is nyugodtan viselhetik, viszont egy nehezebben megmunkálható anyagról van szó, tehát a lehetőségek száma korlátozottabb. A platina letisztult fénye hasonlít a fehéraranyhoz, viszont ennek jóval magasabb az ára.
Az arany jegygyűrű
A leggyakrabban tehát az aranyat választják a karikagyűrű alapanyagául, azon belül is a 14 karátos a legideálisabb, mert ellenállóbb, mint a 18 karátos változat. Mivel egy életre szól, időtállónak kell lennie, ráadásul a mindennapos használatot is bírnia kell.
Ha pedig a szabadidőnkben szeretünk sportolni, aktív életmódot folytatni, még nagyobb igénybevételnek lehet kitéve a gyűrű is, tehát ebben az esetben célszerű alacsony profilú vagy extra erős foglalatot választani.
Attól viszont nem kell tartani, hogy az ütődések nyomot hagynak az aranyon, ahogy a karcolódástól sem kell félni. Az arany kopásállósága kiváló, valamint nem veszít a fényéből és ragyogásából sem
Ragyogó kövek is díszíthetik a karikagyűrűt
Manapság divatos a kövezett jegygyűrű is, amivel remekül meg tudjuk mutatni az egyéniségünket. A fehér mellett egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek a színes gyémántok is. A gyémánt az örökkévalóság szimbóluma, úgyhogy kitűnően passzol a karikagyűrű szimbolikus jelentésével
Arról nem is beszélve, hogy önmagukban is különlegesek és exkluzívak, amelyek elkészíthetők akár négyszögletes, ovális vagy szív formában is