accomodation-stars Created with Sketch. 004-slumber Created with Sketch. 010-airbnb Created with Sketch. Group 2 Created with Sketch. Group 2 Created with Sketch. 006-lamp Created with Sketch. 005-calendar Created with Sketch. keyboard-right-arrow-button copy 14 Created with Sketch. keyboard-right-arrow-button Created with Sketch. keyboard-right-arrow-button Created with Sketch. keyboard-right-arrow-button Created with Sketch. Combined Shape Created with Sketch. 002-departures Created with Sketch. Group Created with Sketch. 009-heart Created with Sketch. list Created with Sketch. megaphone Created with Sketch. 003-luggage Created with Sketch. Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon help Created with Sketch. Group 3 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. Instagram Created with Sketch. youtube Created with Sketch. Path Copy 2 Created with Sketch.

Miért kell vigyázni a nyugtató tablettákkal?

utazomajom /

Néha mindannyiunknak akadnak nehezebb időszakai az életben, amikor mindent borúsnak, reménytelennek látunk, és úgy érezzük, soha nem leszünk már ismét felszabadultak és boldogok. A folyamatos stressz és szorongás azonban kikészíti a szervezetet, ezért sokan a nyugtató tablettákban keresik a megoldást, ami nem biztos, hogy a legjobb módszer.

Ördögi körbe zárva

Talán számodra sem ismeretlenek azok a stresszes napok, amikor úgy érzed, hogy most aztán tényleg “minden összejött”. Feszült vagy, a vérnyomásod pedig az egekben. Persze te is tudod, hogy nem célszerű másokon levezetni a stresszt, ezért a legkönnyebbnek tűnő megoldást választod és beveszel egy nyugtató tablettát.

Amint a gyógyszer hatni kezd, te lassan lecsillapodsz és úrrá lesz rajtad a már jól ismert, kellemes tompaság. Legalábbis addig, amíg a szer hatása tart. De vajon tisztában vagy vele, hogy ennek milyen következményei lehetnek?

A kémiai nyugtatókban és altatókban gyakran használnak olyan pszichoaktív szereket, mint amilyen például a benzodiazepin. A jellemzőjük, hogy blokkolnak egyes agyi funkciókat (ezért érzel kábultságot), de ezzel tulajdonképpen csak a tüneteket nyomják el, nem pedig a kiváltó okokat kezelik.

A benzodiazepin tartalmú gyógyszereket az orvosok gyakran írják fel álmatlanságban és szorongásban szenvedő betegeknek. Rövid távon valóban enyhítik a panaszokat, de tartósan szedve komoly függőséget okozhatnak! Aki pedig hirtelen abbahagyja a készítmény szedését, annál olyan elvonási tünetek jelentkezhetnek, mint a depresszió, a koncentrálóképesség romlása, a remegés, illetve az eredeti probléma súlyosabb formában térhet vissza, amitől az illető újfent a tablettákért nyúl…

Ebből az ördögi körből pedig csak fokozatos leszokással, hosszú idő alatt lehet kikerülni. Ezért ha egy mód van rá, célszerű kerülni a kémiai nyugtatók szedését, és inkább a természetes módszereket választani.

Mit használj nyugtató tabletták helyett?

Szerencsére a természet patikájában számos olyan gyógynövény található, amelyek szintén nyugtató hatással rendelkeznek, de a benzodiazepinekkel ellentétben egyáltalán nem addiktívak és nincsenek káros mellékhatásaik sem.

Ezen gyógynövények gondosan összeválogatott komplexét tartalmazzák a Myrobalan nyugtató, kiegyensúlyozó készítményei is, melyek segítenek leküzdeni a stresszt, szorongást és pánikot kíméletesen, természetesen.

A tüneti kezelés önmagában nem elég!

A nyugtató hatással rendelkező készítmények ugyan mérséklik a panaszokat, de a teljes gyógyuláshoz a kiváltó okok megszüntetésén is dolgozni kell!

Ha például a stressz forrása a munka, akkor itt az ideje új állás után nézni vagy kitanulni egy új szakmát, ha pedig a párkapcsolat okozza a feszültséget, akkor közösen megtalálni a megoldást, esetleg részt venni egy párterápián.

Ha viszont a panaszok súlyosak, és nem tudsz megküzdeni velük, akkor keress fel egy szakembert, aki személyre szabott kezelési módszereket alkalmaz.

Ajánlatok