Fülbevaló, amely a dédit és az unokát is ékesíti
Mindenkinek van legalább egy pár arany fülbevalója, ami generációról generációra öröklődik a családban. Egy ilyen darab örök klasszikusnak számít, és nemcsak a dédnagymamánkat ékesítette, de nálunk is jó szolgálatot tesz. Nincs is más dolgunk, csak kellően figyelni a tisztításra és a tárolásra, így még mi is továbbadhatjuk.
Kinek ne lenne egy arany fülbevalója a nagyitól?
A legtöbben nagy becsben tartjuk az örökölt ékszereinket, és csak különleges alkalmakon viseljük őket. Vannak azonban olyan napok, amikor valami egyszerű, de elegáns darabra vágyunk, ilyenkor a Juta Óra-Ékszer fülbevalói közül biztosan megtaláljuk a számunkra ideális választást.
Abban az esetben, ha a régi dababokat és az új szerzeményeket is szeretnénk eredeti állapotukban megtartani, nagy gondot kell fordítanunk a tárolásukra. Nem elegendő, ha ömlesztve tároljuk az ékszereinket, ugyanis ez a lehető legrosszabb, amit tehetünk velük. Ezzel a módszerrel könnyedén megkarcolhatják egymást, megsérülhetnek, illetve az ezüst esetében a feketedéssel is számolnunk kell.
Fontos a megfelelő tárolás
Amikor az ékszerek tárolásáról van szó, alapvető szabály, hogy a különböző anyagokat nem tarjuk egy helyen. Az ezüst mellé csak ezüstöt, míg az arany mellé csak aranyat tehetünk. A hölgyek egyébként is féltve őrzik az arany kiegészítőjüket és ahhoz, hogy épségben átvészeljék a rájuk váró évtizedeket, fazononként eltérő tárolást kell alkalmazni. A gyűrűket, karkötőket, fülbevalókat és nyakláncokat eltérő módon kell kezelni, hogy minél tovább megőrizzék eredeti fényüket.
A kisebb darabok esetén a legjobb választás egy olyan rekeszes tároló, amelynek belseje különböző fakkokra van osztva. Több olyan kialakítású ékszerdoboz is jelen van a piacon, amelynek belső egységei variálhatóak a saját igényeinkre szabva, a gyűjteményünknek megfelelően.
Az alapos tisztításra is figyelnünk kell
Ha a családi ereklye egy arany fülbevaló vagy karkötő, esetleg nyaklánc, akkor abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy az oxidációval nem kell számolnunk. Fontos azonban, hogy a mindennapi használat nyomot hagyhat az ékszereinken, hiszen a bőrünk zsíros, illetve az izzadság és a különböző krémek használata is kedvezőtlen hatással bír, foltot hagyhat. Az arany puhasága miatt könnyen karcolódik, így a hosszú évek alatt bemattul, rengeteget veszít hajdani csillogásából. Az ötvös mesterek felkészültek a különböző tisztító eljárásokat illetően, ezért érdemes szakemberekre bíznunk ezt a munkát.
Amennyiben mi magunk vennénk kezünkbe a tisztítást, otthonunkban is újrafényezhetjük ékszereinket. Egy puha rongy és egy kis alkohol segítségével töröljük át a darabokat, majd ezt követően alkalmazzunk ékszertisztító kendőt. Ezzel a módszerrel garantáltan éveket tudunk fiatalítani a kedvenc csecsebecséinken. Sok esetben egy kis víz vagy egy nedves rongy is elegendő lehet a tisztításhoz, a lényeg, hogy rendszeresen és kellő figyelmességgel törődjünk ezekkel a darabokkal, hiszen még sok-sok generáción át szolgálatot kell tenniük.