A megnéztük a magyarok hány százaléka utazna már, ha nem lennének korlátozások
Annyi mindent olvasni az utazási kedvről, hogy gondoltam megkérdezem az olvasóinkat, utaznának-e, ha nem lennének korlátozások, de a vírushelyzet változatlan maradna.
Abban szinte biztos voltam, hogy többen vannak, akik már besokalltak a vírustól és úgy döntenének, hogy ha karanténkötelezettség nélkül utazhatnak akkor már indulnának is, azonban az eredmény rendkívül meglepő: a több, mint 3000 válaszadó 82%-a már most autóba vagy repülőre ülne.
A turizmus hosszú hónapok óta tartó mélyrepülése néhány országban már stagnálni látszik: vannak országok, amelyek úgy döntöttek, a végtelenségig nem várhatnak és megnyitották a határaikat. Mivel viszonylag kevés, tíz százalék alatt van azon országok aránya ahová mindenféle korlátozás nélkül, vagy enyhe korlátozásokkal lehet utazni, így ezeken a helyeken gyorsan növekedik a turisták száma.
Magyarország szinte az elsők között tiltotta meg a turizmus célú beutazást, amit azóta is fenntart. Világviszonylatban tegnap itthon a 33. legtöbb fertőzöttet azonosították, a nálunk nyolcszor népesebb Törökországban is csak százzal több új COVID-19 esetet regisztráltak. A nagyobb probléma azonban, hogy a 33 ország között csak a 126 milliós Mexikóban és 270 milliós Indonéziában teszteltek kevesebbet egy millió főre vetítve, mint itthon. Tehát Magyarországon rendkívül kevés tesztből sok fertőzött kerül azonosításra.
Ilyenkor felmerül a kérdés, hogy mennyivel lennénk nagyobb veszélyben Dominikán (4 új eset), Barbadoson (2 új eset), Seychelle-szigeteken (2 új eset), vagy esetleg Ausztráliában (18 új eset).
Az insta story-ban feltett kérdésre adott szavazatok alapján bizakodóak lehetünk: ha engedékenyebbek lesznek a kormányok talán nem kell 4-6 évet várni arra, hogy talpra álljon a turizmus, mint ahogy azt sokan prognosztizálják. Te utaznál már?