Valami régi, valami új: ezek az esküvőd elengedhetetlen kellékei
Az esküvőhöz számos kedves, érdekes szokás kapcsolódik. A “valami régi, valami kék, valami új, valami kölcsönkért” hagyománya az egyik legismertebb. Mi ezeknek a lényege, és milyen kiegészítőkre lehet még szükséged az esküvődön? Megmutatjuk!
Egy friss kezdethez valami új illik
A fentebb említett szokások az angolszász hagyományokból erednek. Mindegyik összetevőnek megvan a maga oka és jelentése. Az új, közös életet, családot szimbolizálják a frissen vásárolt holmik. Ilyenek lehetnek például – a menyasszonyi ruha mellett – az ékszerek. A karikagyuru.hu-nál kapható esküvői kellékek között szebbnél szebb gyöngyös és drágaköves gyűrűk, fülbevalók, nyakláncok, medálok közül válogathatunk.
Ezekről se feledkezz meg!
A kölcsönkapott holmikat azért kapjuk, mert bíznak bennünk, hogy vigyázunk majd rájuk. A “valami kölcsön” dolgot ezért – jelezve, hogy vigyázunk majd a közös életünkre is – egy házas ismerősünktől kérjük el. Ez lehet akár egy hajtű, egy hajpánt vagy egy cipő is. A hagyomány ismeretében az illető sem fogja a kérést illetlenségnek venni.
Fontos tudnunk, hogy honnan jöttünk – ahogy azt is, merre tartunk. A hagyományok és gyökerek tiszteletére, a menyasszony egykori életére való tekintettel a “valami régi” holmi lehet például édesanyánk medálja. A “valami kék” pedig a tisztaságot és a hűséget szimbolizálja. Ez klasszikusan a harisnyakötő szokott lenni, de egy kék szalag, medál vagy ékszer is tökéletes lehet erre a célra.
A gyűrűkön belül számos anyag (arany, fehérarany, rozéarany, ezüst, stb.) és szín közül válogathatunk. A medálok között intarziamintás, virágmotívumos, gyöngyös darabokat találunk. Hacsak nem eljegyzési vagy karikagyűrűről van szó, kiegészítő ékszerként az ezüstből készült holmik is gyönyörűen mutatnak. Minden csak azon múlik, személyiségünkhöz milyen stílusú, anyagú ékszerek állnak a legközelebb.
Az esküvő után: így vigyázz ékszereidre
Bár szeretnénk, de sajnos nincs olyan ékszer, amely évtizedekig teljesen megőrizné eredeti állapotát. A minél jobb állapot hosszú távú fenntartása végett fontos, hogy ékszertartóban vagy valamilyen tasakban (selyem, bársony), egymástól elválasztva tároljuk ékszereinket. Emellett az is, hogy sose tegyük ki őket közvetlen parfümnek, klóros, termál- vagy tengervíznek, vegyi anyagoknak. A közvetlen erőhatásoktól is óvjuk őket.
Tisztításukat is a legnagyobb körültekintéssel végezzük! Ez azt jelenti, hogy kifejezetten ékszerek tisztítására való törlőkendőket, vegyületeket használjunk hozzájuk. Ezek választéka igen nagy – a biztonság kedvéért azonban érdemes lehet egy ékszerüzletbe is elvinnünk őket. Ott hatékonyan és szakszerűen megtisztítják nekünk ékszereinket, hogy még sokáig gyönyörködhessünk bennük.